CIT i VAT w branży hotelarskiej i turystycznej

(0 Opinia)
49,00 zł
2022.05.12_Daniel_Wieckowski_Grzegorz_Niebudek_CIT i VAT w branży hotelarskiej i turystyczne

CEL WEBINARU

Celem webinaru jest przedstawienie problematyki podatków CIT i VAT w branży hotelarskiej i turystycznej. Webinar obejmuje wybrane zagadnienia branżowe, istotne z perspektywy rozliczeń podatkowych dla podmiotów świadczących usługi noclegowe i turystyczne. Nasi eksperci skupiają się na poszczególnych zagadnieniach, omawiając regulacje ustawowe oraz najnowsze interpretacje organów podatkowych i orzeczenia sądów administracyjnych.

 

PROGRAM

Podatek CIT:
1. Przychody podatkowe charakterystyczne w branży hotelarskiej z uwzględnieniem ujęcia przychodu w czasie: usługi hotelarskie, opłaty za rezygnację z usługi hotelarskiej (z tzw. „niedojazdów”), wynajem sal konferencyjnych i innych pomieszczeń itd.
2. Przychody podatkowe charakterystyczne w branży hotelarskiej z uwzględnieniem ujęcia przychodu w czasie: usługa turystyczna, organizacja wycieczek i czasu wolnego itd.
3. Zaliczki na poczet usługi hotelarskiej i turystycznej (opłaty rezerwacyjne zwrotne i bezzwrotne), a przychody podatkowe. Czy całkowita zapłata za nocleg przed wykonaniem usługi powoduje powstanie przychodu?

Podatek VAT:
1. Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług noclegowych.
2. Opłaty rezerwacyjne, zaliczki i przedpłaty, a rozliczenie VAT.
3. Korekty faktur i sprzedaży fiskalnej w hotelach i obiektach noclegowych z uwzględnieniem pakietu SLIM VAT.
4. Świadczenia nieodpłatne – bony, vouchery, prezenty dla gości – rozliczenie na gruncie VAT.

INFORMACJE

Cena z abonamentem
0 PLN

Cena bez abonamentu
49 PLN + VAT

Stan prawny
12.05.2022

Czas trwania
1 godzina 25 minut

Certyfikat
TAK

Materiały
TAK

Informacje o szkoleniu

  • Wykłady 1
  • Quizy 0
  • Trwanie 12.05.2022
  • Studenci 2180
  • Certyfikat Tak
  • Oceny Tak
Kliknij w dany wykład, aby rozpocząć oglądanie.

Grzegorz jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczony ekspert z zakresu prawa podatkowego, laureat prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna w kategorii spory podatkowe, jak również w kategorii VAT i PIT. Grzegorz realizował wiele projektów doradczych, obejmujących planowanie podatkowe, zarządzenie ryzykiem prawnym i podatkowym, procesy restrukturyzacyjne oraz audyty podatkowe. Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej z sukcesami prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz reprezentuje Klientów w skomplikowanych postępowaniach karnoskarbowych. Wykładowca na ponad 800 szkoleniach z zakresu prawa i podatków, restrukturyzacji oraz procedury podatkowej. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.

Daniel Więckowski

Daniel jest doradcą podatkowym i Partnerem w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz jest w trakcie studiów doktoranckich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód doradcy podatkowego, wcześniej pracował w administracji skarbowej, reprezentując Polskę między innymi w panelach podatkowych Grupy Wyszehradzkiej oraz Grupy Państw Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w podatkach CIT i VAT oraz w podatku od nieruchomości. Doradzał firmom z branży nieruchomościowej, automotive, transportowej, FCMG oraz IT. Reprezentował klientów w toku postępowań podatkowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Daniel jest również ekspertem z obszaru planowania i restrukturyzacji podatkowej – z powodzeniem wdrożył dziesiątki projektów restrukturyzacyjnych. Doświadczony wykładowca, przeprowadził ponad 500 szkoleń z zakresu podatków i restrukturyzacji. Autor wielu publikacji na temat opodatkowania działalności firm w Polsce. Włada biegle językiem angielskim.

Certyfikaty i materiały dostępne są po rejestracji i dokonaniu zakupu.