Jak rozliczyć ulgi podatkowe w zeznaniu CIT za 2021 r. Nowe ulgi od 2022 r.

(0 Opinia)
199,00 zł
2022.03.29_GN KKU_Jak rozliczyć ulgi podatkowe w zeznaniu CIT za 2021 r

FRAGMENT SZKOLENIA

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest kompleksowe omówienie systemu ulg podatkowych w CIT. W pierwszej części skupimy się na zasadach rozliczenia ulg podatkowych za 2021 r. W drugiej części omówione zostaną ulgi, które zostały wprowadzone od 2022 r. w ramach polskiego ładu. Celem szkolenia jest przedstawienie nowych ulg oraz omówienie zmian w już obowiązujących regulacjach.
Grupa docelowa: kadra menadżerska, dyrektorzy finansowi, główni księgowi, księgowi, pracownicy działów finansowych i controllingu oraz inne osoby zajmujące się podatkami w spółkach.

PROGRAM

I. Odliczenia i ulgi w CIT za 2021 r. – zasady obliczania oraz wykazywania w deklaracji CIT

1. Darowizny, w tym darowizny na przeciwdziałanie epidemii Covid-19
2. Odliczenie straty
3. Atrakcyjność finansowania własnego (NID)
4. Ulga na złe długi
5. Ulga B+R
6. IP BOX

II. Nowe odliczenia i ulgi w CIT za 2022 r.

1. Zmiany w zakresie ulgi tj. B+R – nowe limity odliczenia
2. Zmiany dla centrów badawczo-rozwojowych (CBR)
3. Wprowadzenie ulgi na innowacyjnych pracowników
4. Wprowadzenie ulgi na prototyp
5. Wprowadzenie ulgi na robotyzację
6. Wprowadzenie ulgi na ekspansje produktową
7. Wspólne rozliczenie B+R i IP Box
8. Ulga na wspieranie sportu, kultury i nauki
9. Ulga IPO
10. Ulga konsolidacyjna
11. Ulga dla inwestujących w Alternatywne Spółki Inwestycyjne

III. Jak się przygotować do wdrożenia nowych ulg podatkowych? Z czego warto skorzystać?

INFORMACJE

Cena z abonamentem
0 PLN

Cena bez abonamentu
199 PLN + VAT

Stan prawny
29.03.2022

Czas trwania
4 godziny 15 minut

Certyfikat
TAK

Materiały
TAK

Informacje o szkoleniu

  • Wykłady 2
  • Quizy 0
  • Trwanie 29.03.2022
  • Studenci 2133
  • Certyfikat Tak
  • Oceny Tak
Kliknij w dany wykład, aby rozpocząć oglądanie. Kolejność nagrań zgodna z programem szkolenia.

Grzegorz jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczony ekspert z zakresu prawa podatkowego, laureat prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna w kategorii spory podatkowe, jak również w kategorii VAT i PIT. Grzegorz realizował wiele projektów doradczych, obejmujących planowanie podatkowe, zarządzenie ryzykiem prawnym i podatkowym, procesy restrukturyzacyjne oraz audyty podatkowe. Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej z sukcesami prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz reprezentuje Klientów w skomplikowanych postępowaniach karnoskarbowych. Wykładowca na ponad 800 szkoleniach z zakresu prawa i podatków, restrukturyzacji oraz procedury podatkowej. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.

Kajetan Kubicz

Kajetan jest adwokatem i ekspertem z zakresu podatku VAT. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce oraz w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego i restrukturyzacyjnego świadcząc usługi bieżącego doradztwa podatkowego oraz uczestnicząc w licznych audytach podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz Klientów działających w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej oraz handlowej. Obecnie jest odpowiedzialny za bieżące doradztwo prawno-podatkowe, zarówno dla Klientów krajowych, jak i zagranicznych, głównie z obszaru VAT, w tym w zakresie wdrażania JPK_VAT. Jest autorem kilkuset wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego oraz o dokonanie klasyfikacji statystycznej towarów i usług. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie opodatkowania VAT. Włada biegle językiem angielskim.

Certyfikaty i materiały dostępne są po rejestracji i dokonaniu zakupu.
Call Now Button