Jak w praktyce wypełnić TPR

User Avatar
(0 Opinia)
49,00 zł
Kubicz_Anna_Jak w praktyce wypełnić TPR

CEL WEBINARU

Formularz TP-R to w praktyce „wyciąg” ze sporządzonej dokumentacji cen transferowych, w którym podatnicy podają informacje nie tylko na temat rodzaju realizowanych transakcji, ale również informacje związane z ustaleniem warunków realizowania transakcji wewnątrzgrupowych oraz metody i wysokości cen stosowanych w takich transakcjach. Formularz to idealne narzędzie dla organów podatkowych do typowania podmiotów do kontroli cen transferowych.
Co uległo zmianie w nowym formularzu? Jakie dane będziemy przekazywać do organów podatkowych? Jak uporać się z prawidłowym złożeniem TPR? Kto jest zobowiązany do jego złożenia i jakie transakcje podlegają raportowaniu? Na te i wiele innych pytań, odpowiemy podczas webinaru, a następnie szkolenia, które w całości poświęcone będą praktyce wypełniania informacji o cenach transferowych.

 

PROGRAM

 1. Formularz TP-R jako narzędzie do typowania podmiotów do kontroli – jak organy podatkowe mogą wykorzystywać dane zawarte w formularzu.
 1. Statystyki i wnioski MF z analizy złożonych TP-R za rok 2019.
 1. Podmioty zobowiązane do złożenia TP-R – czy zwolnienie z obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych zwalnia również ze złożenia formularza TP-R?
 1. Jakie transakcje podlegają raportowaniu – jak prawidłowo określić limity transakcji oraz jak prawidłowo przeprowadzić grupowanie transakcji.
 1. Termin na złożenie informacji o cenach transferowych.
 1. Osoby odpowiedzialne za złożenie i podpisanie TP-R. Sankcje za niezłożenie/złożenie po terminie/ podanie nieprawdy w składanym formularzu.
 1. Omówienie zmian w nowym formularzu TP-R – jak wprowadzone zmiany wpłyną na wypełnienie obowiązków związanych z raportowaniem.
 1. Polski Ład – propozycje zmian w formularzu TP-R

INFORMACJE

Cena z abonamentem
0 PLN

Cena bez abonamentu
49 PLN + VAT

Stan prawny
02.12.2021

Czas trwania
1 godzina 5 minut

Certyfikat
TAK

Materiały
TAK

Informacje o szkoleniu

 • Wykłady 1
 • Quizy 0
 • Trwanie 02.12.2021
 • Studenci 0
 • Certyfikat Tak
 • Oceny Tak
Kliknij w dany wykład, aby rozpocząć oglądanie.

Anna jest doradcą podatkowym i Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych i podatkowych, doradzając przy skomplikowanych transakcjach gospodarczych. Koncentruje się na doradztwie z zakresu podatków dochodowych ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych i analiz benchmarkigowych. Zarządzała ponad 300 projektami z zakresu TP. Anna z powodzeniem wdrażała również projekty z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz systemów compliance. Wykładowca na ponad 300 szkoleniach z zakresu cen transferowych, podatków CIT i VAT, MDR oraz compliance. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.

Certyfikaty i materiały dostępne są po rejestracji i dokonaniu zakupu.