Podatki CIT i VAT w branży przemysłu i produkcji – zagadnienia branżowe

(0 Opinia)
49,00 zł
2022.06.09_Daniel_Wieckowski_Grzegorz_Niebudek_Podatki CIT i VAT w branży przemysłu i produkcji – zagadnieni

CEL WEBINARU

Celem webinaru jest poruszenie problematyki podatków CIT i VAT w branży produkcyjnej.
Webinar obejmuje wybrane zagadnienia branżowe, istotne z perspektywy rozliczeń podatkowych dla podmiotów z branży produkcyjnej. Nasi eksperci skupiają się na poszczególnych zagadnieniach, omawiając regulacje ustawowe oraz najnowsze interpretacje organów podatkowych i orzeczenia sądów administracyjnych.

 

PROGRAM

Podatek CIT:
1. Przychody podatkowe – moment rozpoznania przychodu w branży produkcyjnej. Data sprzedaży towaru a data wystawienia faktury
2. Zaliczki / przedpłaty na poczet sprzedaży towaru
3. Koszty reklamacji jakościowych i logistycznych w branży produkcyjnej a także kary umowne i odszkodowania – koszty uzyskania przychodów

Podatek VAT:
1. Moment powstania obowiązku podatkowego dla usług i towarów – kiedy dochodzi do dostawy towarów? Pojęcie usług i dostaw ciągłych. Warunki dostawy a moment dokonania dostawy – znaczenie Incoterms dla rozliczeń na gruncie VAT.
2. Zaliczki i przedpłaty oraz kaucje i zabezpieczenia – zasady rozliczeń na gruncie VAT.
3. Kary umowne, odszkodowania i reklamacje a VAT.

INFORMACJE

Cena z abonamentem
0 PLN

Cena bez abonamentu
199 PLN + VAT

Stan prawny
09.06.2022

Czas trwania
1 godzina 20 minut

Certyfikat
TAK

Materiały
TAK

Informacje o szkoleniu

  • Wykłady 1
  • Quizy 0
  • Trwanie 09.06.2022
  • Studenci 2218
  • Certyfikat Tak
  • Oceny Tak
Kliknij w dany wykład, aby rozpocząć oglądanie.

Grzegorz jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczony ekspert z zakresu prawa podatkowego, laureat prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna w kategorii spory podatkowe, jak również w kategorii VAT i PIT. Grzegorz realizował wiele projektów doradczych, obejmujących planowanie podatkowe, zarządzenie ryzykiem prawnym i podatkowym, procesy restrukturyzacyjne oraz audyty podatkowe. Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej z sukcesami prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz reprezentuje Klientów w skomplikowanych postępowaniach karnoskarbowych. Wykładowca na ponad 800 szkoleniach z zakresu prawa i podatków, restrukturyzacji oraz procedury podatkowej. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.

Daniel Więckowski

Daniel jest doradcą podatkowym i Partnerem w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz jest w trakcie studiów doktoranckich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód doradcy podatkowego, wcześniej pracował w administracji skarbowej, reprezentując Polskę między innymi w panelach podatkowych Grupy Wyszehradzkiej oraz Grupy Państw Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w podatkach CIT i VAT oraz w podatku od nieruchomości. Doradzał firmom z branży nieruchomościowej, automotive, transportowej, FCMG oraz IT. Reprezentował klientów w toku postępowań podatkowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Daniel jest również ekspertem z obszaru planowania i restrukturyzacji podatkowej – z powodzeniem wdrożył dziesiątki projektów restrukturyzacyjnych. Doświadczony wykładowca, przeprowadził ponad 500 szkoleń z zakresu podatków i restrukturyzacji. Autor wielu publikacji na temat opodatkowania działalności firm w Polsce. Włada biegle językiem angielskim.

 

Certyfikaty i materiały dostępne są po rejestracji i dokonaniu zakupu.
Call Now Button