Polski Ład w podatku dochodowym od osób fizycznych od 2022 r.

(0 Opinia)
199,00 zł
2022.01.13_Aleksander Gniłka_Polski Ład w podatku dochodowym od osób fizycznych od 2022 r. – zmiany, zagrożenia, kwestie wątpliwe od strony płatnika oraz inne wybrane zagadnienia

FRAGMENT SZKOLENIA

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest zdobycie i aktualizacja informacji na temat zmian podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych w 2021/2022 r. Zapoznanie uczestników szkolenia z najnowszymi i najważniejszymi wyrokami, orzeczeniami i interpretacjami podatkowymi. Podczas szkolenia omówione zostaną także wybrane zagadnienia związane z rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik:
będzie posiadał aktualną i uporządkowaną wiedzę z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych z uwzględnieniem regulacji wprowadzonych „polskim ładem”
uzyska odpowiedź na nurtujące problemy.

Adresaci szkolenia:
Szkolenie adresowane jest do osób zatrudnionych w działach finansowych, kadrowych i księgowych, które chciałyby zaktualizować oraz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych – ze szczególnym uwzględnieniem zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych wynikających z „polskiego ładu”.

 

PROGRAM

CZĘŚĆ 1

 1. Likwidacja obliczenia od podatku składki zdrowotnej
 2. Nowa kwota wolna
 3. Ulga dla klasy średniej
 4. Podwyższenie kwoty granicznej skali podatkowej
 5. Rozporządzenie z 7 stycznia MF

 

CZĘŚĆ 2

 1. Nowe zwolnienia podatkowe w PIT od 2022 r.
 2. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych po zmianach
 3. Ulga dla młodych
 4. Danina solidaronościowa
 5. Ulga abolicyjna

 

CZĘŚĆ 3

 1. Przychody ze stosunku pracy
 2. Wybrane zwolnienia podatkowe w PIT
 3. Nieodpłatne świadczenia na podstawie wyroku TK
 4. Covid a podatek dochodowy od osób fizycznych
 5. Informacje PIT-11 w formie elektronicznej

INFORMACJE

Cena z abonamentem
0 PLN

Cena bez abonamentu
199 PLN + VAT

Stan prawny
13.01.2022

Czas trwania
4 godziny 30 minut

Certyfikat
TAK

Materiały
TAK

Informacje o szkoleniu

 • Wykłady 3
 • Quizy 0
 • Trwanie 13.01.2022
 • Poziom umiejętności 13.01.2022
 • Język 13.01.2022
 • Studenci 2040
 • Certyfikat Tak
 • Oceny Tak
Kliknij w dany wykład, aby rozpocząć oglądanie. Kolejność nagrań zgodna z programem szkolenia.

Doradca podatkowy (nr wpisu 11512), wspólnik, założyciel i Prezes zarządu Tax Support Center Sp. z o.o., absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych od osób prawnych i fizycznych, ubezpieczeń społecznych i problematyce cen transferowych. Wcześniej pracownik międzynarodowej firmy doradczej Rödl & Partner oraz szef działu podatku dochodowego od osób prawnych w Tax Advisors Group Sp. z o.o. Autor kilkudziesięciu publikacji z tematyki prawa podatkowego (Grupa wydawnicza Infor, Wydawnictwo Presscom, Rzeczpospolita) oraz autor i współautor kilku pozycji książkowych. Wykładowca na studiach podyplomowych. „Doradca Podatkowy” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz „Kadry i Płace” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia m.in. dla BDO, Oddziałów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Izby Podatkowej.

Certyfikaty i materiały dostępne są po rejestracji i dokonaniu zakupu.