Podczas szkolenia zostaną omówione poszczególne należności, których wypłata do podmiotów zagranicznych wiąże się z obowiązkiem poboru podatku u źródła. Na szkoleniu zostaną przedstawione praktyczne przykłady wskazujące, w jaki sposób należy dokonywać oceny, czy wypłata danej należności będzie wiązała się z obowiązkiem poboru WHT. Dodatkowo, szeroko zostanie omówione najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych i interpretacje organów podatkowych dotyczące poszczególnych rodzajów należności wymienionych w katalogu art. 21 oraz art. 22 ustawy o CIT.
PROGRAM
I. Omówienie na gruncie ustawy o CIT oraz umów o unikaniu podwójnego opodatkowania:
1) dywidend 2) odsetek 3) należności licencyjnych 4) usług niematerialnych 5) opłat za świadczone usługi w zakresie działalności widowiskowej, rozrywkowej lub sportowej 6) opłat za wywóz ładunków i pasażerów 7) należności uzyskanych na przez zagraniczne przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej II. Przegląd najnowszego orzecznictwa w zakresie poszczególnych należności podlegających pod WHT.
Informacje
Cena z abonamentem
0,00 PLN
Stan prawny
30.08.2022
Czas trwania:
1 godzina 16 minut
Certyfikat:
TAK
Materiały:
TAK
Wykład1.1
Należności podlegające WHT na gruncie ustawy o CIT (kurs dostępny po zakupie)
Diana Guzek
Doradca podatkowy
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała jako konsultant podatkowy w polskiej kancelarii doradztwa podatkowego, w której zajmowała się przede wszystkich zagadnieniami z zakresu PIT, CIT i VAT, sporządzając opinie podatkowe, wnioski o interpretacje, skargi oraz skargi kasacyjne. Następnie swoją karierę rozwijała w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego wchodzącej w skład tzw. „wielkiej czwórki”, w której realizowała projekty głównie z zakresu kontroli celno-skarbowych oraz postępowań sądowo-administracyjnych. Posiada również doświadczenie związane z raportowaniem schematów podatkowych (MDR) oraz składaniem wniosków nadpłatowych w zakresie podatku u źródła (WHT). W ramach Kancelarii LTCA uczestniczy w projektach obejmujących bieżące doradztwo podatkowe.
Materiały i certyfikaty dostępne po zakupie. Kliknij odblokuj aby mieć dostęp do materiałów i certyfikatów.