Estoński CIT dla spółek IT – fakty i mity
OPIS WEBINARU
W sieci można spotkać się z twierdzeniami, że spółki z branży IT nie mogą korzystać z estońskiego CIT.
Podstawą tych twierdzeń jest tak zwany limit przychodów pasywnych, zgodnie z którym określone kategorie przychodów (w tym z tytułu przeniesienia praw autorskich) nie mogą przekroczyć wskazanych w ustawie progów.
Twierdzenie, że spółki IT nie mogą korzystać z estońskiego CIT jest skrótem myślowym i jest to bardzo zachowawcze stwierdzenie.
Celem tego wydarzenia jest odczarowanie mitów i wskazanie kiedy spółki z branży IT mogą korzystać z estońskiego CIT oraz na co muszą zwrócić szczególną uwagę by korzystać z tej formy opodatkowania (w tym, jak układać swoje stosunki biznesowe).
Wskażemy także na aktualną praktykę organów podatkowych i sądów administracyjnych oraz ryzyka związane z profiskalnym podejściem Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
Na koniec odniesiemy się do równie istotnej kwestii, tj. wyjaśnienia czy świadczenie usług przez wspólnika prowadzącego działalność gospodarczą na rzecz własnej spółki IT podlega opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych zysków.
PROGRAM
- Estoński CIT nie jest dla spółek IT – obalenie mitów.
- Limit przychodów pasywnych – dlaczego spółki z branży IT boją się wchodzić na estoński CIT?
- Ułożenie modelu współpracy i precyzyjne określenie części wynagrodzenia za przeniesienie praw autorskich – klucz do bezpiecznego stosowania estońskiego CIT.
- 4Jak do sprawy podchodzi Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej i sądy administracyjne –wskazanie różnic między stanowiskiem fiskusa i sądów.
- Świadczenie usług IT na rzecz własnej spółki – czy podlega opodatkowaniu jako dochód z tytułu ukrytych zysków?
Informacje
Cena z abonamentem
0,00 PLN
Stan prawny
30.01.2025
Cena bez abonamentu:
49 PLN + VAT
Czas trwania:
47 minut
Certyfikat:
Tak
Materiały:
Tak
-
Oglądaj
-
Wykład1.1
-
Adrian Kęmpiński
Radca Prawny, Doradca Podatkowy
Adrian jest doradcą podatkowym i radcą prawnym. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z prawem podatkowym związany od 2019 roku i w tym czasie pracował dla największych kancelarii podatkowych w województwie Kujawsko – Pomorskim, w których uczestniczył w licznych projektach restrukturyzacyjnych dotyczących spółek prawa handlowego. W ramach Kancelarii LTCA uczestniczy w projektach obejmujących bieżące doradztwo podatkowe.