Jak rozpocząć przygotowania do rozliczenia podatku od nieruchomości w 2025 r.?
OPIS WEBINARU
Mając na względzie ogrom prac, które podatnik musi wykonać, aby prawidłowo rozliczyć podatek od nieruchomości ,,po nowemu”, listopad jest dobrym momentem na rozpoczęcie czynności wdrożeniowych.
Celem webinaru jest zaproponowanie procesu przygotowań do rozliczenia podatku od nieruchomości w 2025 r. Porozmawiamy o poszczególnych czynnościach z podziałem na etapy i przedmioty opodatkowania – grunty, budynki oraz budowle.
Webinar jest skierowany do dyrektorów finansowych, księgowych i każdej innej osoby (w tym o kompetencjach technicznych) zaangażowanej w proces rozliczenia podatku od nieruchomości w przedsiębiorstwie.
PROGRAM
- Opodatkowanie gruntów:
- weryfikacja majątku i ustalenie statusu właścicielskiego gruntów,
- skompletowanie ewidencji gruntów i budynków,
- ustalenie sposobu wykorzystywania gruntów.
- Opodatkowanie budynków:
- weryfikacja majątku: ustalenie puli budynków podlegających opodatkowaniu w 2025 r. (z uwzględnieniem nowej definicji budynku i trwałego związania z gruntem) wraz z analizą statusu właścicielskiego,
- analiza instalacji wewnętrznych,
- ustalenie podstawy opodatkowania.
- Opodatkowanie budowli:
- schemat identyfikacji budowli,
- ustalenie puli budowli podlegających opodatkowaniu w 2025 r. (spis obiektów) wraz z analizą statusu właścicielskiego,
- analiza urządzeń technicznych,
- ustalenie podstawy opodatkowania.
Informacje
Cena z abonamentem
0,00 PLN
Stan prawny
07.11.2024
Cena bez abonamentu:
49 PLN + VAT
Czas trwania:
1 godzina 15 minuty
Certyfikat:
Tak
Materiały:
Tak
-
Oglądaj
-
Wykład1.1
-
Paula Kołodziejska
Radca Prawny
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na kierunku podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym. Z prawem podatkowym związana od 2018 r. Koncentruje się na doradztwie z zakresu podatku od nieruchomości, podatków dochodowych oraz schematów podatkowych. W ramach tego pierwszego była członkiem zespołu zajmującym się jego weryfikacją dla przedsiębiorców z całej Polski, w szczególności z branży energetycznej, spożywczej i automotive. W LTCA zajmuje się bieżącą obsługą podatkową przedsiębiorców.