Szkolenie dedykowane księgowym, Biurom Rachunkowym oraz przedsiębiorcom, w tym kadrze menagerskiej czy zarządczej przedsiębiorstw, które w toku realizowanych zadań coraz częściej stykają się z czynnościami kontrolnymi: kontrola podatkową oraz celno-skarbową.
Skutkiem zakwestionowanych rozliczeń podatników, w szczególności w podatku VAT niejednokrotnie jest wszczęcie postępowań o przestępstwa czy wykroczenia karne skarbowe. W efekcie, podczas szkolenia poruszymy zarówno zagadnienia związane z najczęściej weryfikowanymi obszarami nieprawidłowości jakie są wykrywane w toku kontroli podatkowych czy celno- skarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem podatku VAT oraz omówimy tryby prowadzenia kontroli oraz zasady przeprowadzania postępowań dowodowych, a końcowo wyjaśnimy jaki wpływ mogą mieć ustalenia kontrolne na ewentualne postępowanie karno-skarbowe.
Dodatkowym celem szkolenia jest uświadomienie zespołów kierowniczych, a także odpowiednich osób im podległych o zakresie ich odpowiedzialności za błędne, nierzetelnie lub niedbałe dokumentowanie transakcji.
PROGRAM
1.Zakres kontroli i bieżąca praktyka organów podatkowych:
Tryby prowadzonych postępowań,
Bieżąca praktyka organów
2.Przebieg kontroli podatkowych oraz postępowań podatkowych
Wszczęcie kontroli i postępowania,
Zasady prowadzenia postępowań i najczęstsze przypadki zarzutów,
Uprawnienia organów,
Prawa i obowiązku podatników,
Postępowanie zabezpieczające,
Zakończenie kontroli i postępowania
3.Najczęściej kwestionowane transakcje i błędy podatników:
płatności z pominięciem mechanizmu split payment [art. 57c kks]
nierzetelność / wadliwość ksiąg [art. 61 kks]
brak wystawienia faktury lub wystawienie pustej faktury [art. 62 kks]
nienależny zwrot podatku [art. 76 kks]
utrudnianie kontroli podatkowej [art. 83 kks]
inne: brak sporządzenia dokumentacji TP, brak wpłaty pobranego podatku przez płatnika lub pobranie go w nieprawidłowej wysokości (np. z tytułu WHT), brak złożenia wymaganej informacji podsumowującej (np. VAT-UE), niezłożenie w terminie sprawozdania finansowego,
instytucja dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karno-skarbowej,
czynny żal i jego skuteczność.
Informacje
Cena z abonamentem
0,00 PLN
Stan prawny
31.01.2025
Cena bez abonamentu:
199 PLN + VAT
Czas trwania:
3 godziny 58 minut
Certyfikat:
Tak
Materiały:
Tak
Oglądaj
0/1
Wykład1.1
Kontrola podatkowa oraz celno-skarbowa i odpowiedzialność karno-skarbowa (kurs dostępny po zakupie)
Łukasz Krasowski
Radca prawny
Łukasz jest radcą prawnym i doradcą podatkowym. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie oraz studia podyplomowe z doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Z prawem podatkowym związany od 2018 roku i w tym czasie pracował dla największej kancelarii prawno-podatkowej w województwie Podkarpackim. Jego doświadczenie obejmuje m.in.: bieżące doradztwo podatkowe, reprezentowanie klientów w toku postępowań podatkowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym, w szczególności w zakresie podatku VAT, przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, tworzenie wewnętrznych procedur i strategii podatkowych (w tym z zakresu cen transferowych, należytej staranności w VAT, podatku u źródła), prowadzenie audytów podatkowych w zakresie obowiązków dokumentacyjnych cen transferowych oraz należytej staranności w VAT, prowadzeniu szkoleń podatkowych i webinarów. W LTCA uczestniczy w projektach obejmujących bieżące doradztwo podatkowe
Kajetan Kubicz
Adwokat
Kajetan jest adwokatem i ekspertem z zakresu podatku VAT oraz Partnerem Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce oraz w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego i restrukturyzacyjnego świadcząc usługi bieżącego doradztwa podatkowego oraz uczestnicząc w licznych audytach podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz Klientów działających w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej oraz handlowej. Obecnie jest odpowiedzialny za bieżące doradztwo prawno-podatkowe, zarówno dla Klientów krajowych, jak i zagranicznych, głównie z obszaru VAT oraz w zakresie ulg podatkowych w podatkach PIT/CIT dotyczących rozwoju i innowacyjności. Jest autorem kilkuset wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego oraz o dokonanie klasyfikacji statystycznej towarów i usług. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie opodatkowania VAT. Włada biegle językiem angielskim.
Materiały i certyfikaty dostępne po zakupie. Kliknij odblokuj aby mieć dostęp do materiałów i certyfikatów.
Chcesz zorganizować szkolenie zamknięte?
Skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo (dane kontaktowe poniżej) lub wypełnij formularz znajdujący się obok.
Zaletą szkoleń zamkniętych jest możliwość dostosowania zawartości merytorycznej spotkania, terminu i miejsca realizacji.
Tu z pomocą przychodzą eksperci Akademii LTCA uznani w Polsce specjaliści, praktycy w dziedzinie prawa, podatków, rachunkowości, kadr, płac i finansów.