Podczas naszych wydarzeń skupimy się na omówieniu najgorętszych tematów podatkowych w 2023 r. W pierwszej kolejności przedstawimy zasady związane z wprowadzeniem obowiązkowego systemu e – faktur i podpowiemy, jak najlepiej przygotować się do wdrożenie KSeF zarówno z perspektywy firm, jak i biur rachunkowych. Następnie opowiemy o optymalnych podatkowo rozwiązaniach, które pozwolą na obniżenie obciążeń publicznoprawnych – tutaj skupimy się zarówno na różnych formach prowadzenia biznesu, jak i ulgach, które oferują polskie ustawy podatkowe. Kluczowym aspektem naszego wydarzenia będzie omówienie zasad funkcjonowania i opodatkowania fundacji rodzinnej wraz ze wskazaniem, dla kogo taka forma prowadzenia działalności będzie najlepsza. Na koniec przedstawimy wybrane interpretacje podatkowe i orzeczenia sądów administracyjnych – zarówno te korzystne (m.in. pozwalające zaliczyć różne wydatki do KUP), jak i te absurdalne (m.in. w zakresie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych czy prawa do odliczenia VAT). Ruszamy w trasę!
PROGRAM
I. Krajowy System e – Faktur – cyfrowa rewolucja w VAT już od 2024 r.
Kiedy KSeF wejdzie w życie i jak to wpłynie na przedsiębiorców i biura rachunkowe?
Zasady funkcjonowania KSeF i podmioty obowiązane do korzystania z KSeF.
Faktura ustrukturyzowana: definicja i opis schemy.
Data wystawienia e-faktury.
Data odebrania e-faktury.
Obieg pozostałych dokumentów.
Rodzaje uprawnień w KSeF.
Wytyczne Ministerstwa Finansów (wybrane zagadnienia).
Jak przygotować się do wdrożenia KSeF z perspektywy podatkowej i informatycznej?
II. “Bądź gotowy na KSeF” – jak w praktyce przygotować się na wdrożenie e-faktury w biurze rachunkowym
III. Optymalne podatkowo rozwiązania dla biznesu.
Zasady opodatkowania różnych form prowadzenia działalności – korzyści i pułapki, kwestie problematyczne i „dziwne” stanowiska organów podatkowych.
Spółki komandytowe, SKA oraz spółki z o.o. – kto i kiedy powinien zdecydować się na założenie spółki – korzyści i pułapki organizacyjne i podatkowe.
Ulgi podatkowe, z których warto skorzystać – B+R, IP BOX, ulga na ekspansję produktową i inne – kto, kiedy i na jakich zasadach może rozliczać ulgi.
CIT estoński jako sposób na legalną „optymalizację” podatkową?
IV. Fundacja rodzinna – hit podatkowy na 2023 r.?
Czym jest fundacja rodzinna?
Kto i kiedy powinien rozważyć założenie fundacji rodzinnej?
Zasady funkcjonowania fundacji z perspektywy prawnej.
Omówienie korzyści, jakie oferuje fundacja rodzinna.
Opodatkowanie fundacji rodzinnej – zasady ogólne.
Skutki podatkowe przekazania majątku na rzecz fundacji rodzinnej.
Zwolnienie podmiotowe fundacji z CIT.
Opodatkowanie „działalności zakazanej” dla fundacji.
Świadczenia na rzecz beneficjentów fundacji – stawki podstawowe i możliwość zastosowania zwolnienia.
Fundacja rodzinna a CIT estoński.
V. Schematy podatkowe (MDR) – obowiązku po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego w 2023 r.
Czy przepisy o MDR zostaną „odblokowane” w 2023 r.?
Jakie kroki należy podjąć w zakresie schematów podatkowych z perspektywy firm oraz biur rachunkowych?
Procedury MDR i zasady raportowania schematów.
Konsekwencje i ryzyka związane z nieprawidłowościami w zakresie MDR.
VI. Przegląd i omówienie najciekawszych interpretacji i wyroków sądów administracyjnych istotnych z perspektywy firm i przedsiębiorców w 2023 r.
Informacje
Cena z abonamentem
0,00 PLN
Stan prawny
22.06.2023
Cena bez abonamentu:
89 PLN
Czas trwania:
2 godziny 20 minut
Certyfikat:
TAK
Materiały:
Tak
Oglądaj
0/1
Wykład1.1
ROADSHOW LTCA 2023 (kurs dostępny po zakupie)
Marcin Zarzycki
Adwokat, Doradca Podatkowy
Marcin jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania tax compliance. Marcin reprezentował klientów w ponad 100 postępowaniach podatkowych, sądowo – administracyjnych i karnoskarbowych. Wspólnie z zespołem LTCA jest laureatem prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 900 szkoleniach m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance. Autor wielu specjalistycznych publikacji prawnych i podatkowych. Włada biegle językiem angielskim.
Anna Kubicz
Doradca Podatkowy
Anna jest doradcą podatkowym i Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych i podatkowych, doradzając przy skomplikowanych transakcjach gospodarczych. Koncentruje się na doradztwie z zakresu podatków dochodowych ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych i analiz benchmarkigowych. Zarządzała ponad 300 projektami z zakresu TP. Anna z powodzeniem wdrażała również projekty z zakresu raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz systemów compliance. Wykładowca na ponad 300 szkoleniach z zakresu cen transferowych, podatków CIT i VAT, MDR oraz compliance. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.
Grzegorz Niebudek
Adwokat, Doradca Podatkowy
Grzegorz jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczony ekspert z zakresu prawa podatkowego, laureat prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna w kategorii spory podatkowe, jak również w kategorii VAT i PIT. Grzegorz realizował wiele projektów doradczych, obejmujących planowanie podatkowe, zarządzenie ryzykiem prawnym i podatkowym, procesy restrukturyzacyjne oraz audyty podatkowe. Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej z sukcesami prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz reprezentuje Klientów w skomplikowanych postępowaniach karnoskarbowych. Wykładowca na ponad 800 szkoleniach z zakresu prawa i podatków, restrukturyzacji oraz procedury podatkowej. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.
Daniel Więckowski
Doradca Podatkowy
Daniel jest doradcą podatkowym i Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz jest w trakcie studiów doktoranckich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód doradcy podatkowego, wcześniej pracował w administracji skarbowej, reprezentując Polskę między innymi w panelach podatkowych Grupy Wyszehradzkiej oraz Grupy Państw Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w podatkach CIT i VAT oraz w podatku od nieruchomości. Doradzał firmom z branży nieruchomościowej, automotive, transportowej, FCMG oraz IT. Reprezentował klientów w toku postępowań podatkowych oraz postępowań przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Daniel jest również ekspertem z obszaru planowania i restrukturyzacji podatkowej – z powodzeniem wdrożył dziesiątki projektów restrukturyzacyjnych. Doświadczony wykładowca, przeprowadził ponad 500 szkoleń z zakresu podatków i restrukturyzacji. Autor wielu publikacji na temat opodatkowania działalności firm w Polsce. Włada biegle językiem angielskim.
Materiały i certyfikaty dostępne po zakupie. Kliknij odblokuj aby mieć dostęp do materiałów i certyfikatów.
Chcesz zorganizować szkolenie zamknięte?
Skontaktuj się z nami telefonicznie albo mailowo (dane kontaktowe poniżej) lub wypełnij formularz znajdujący się obok.
Zaletą szkoleń zamkniętych jest możliwość dostosowania zawartości merytorycznej spotkania, terminu i miejsca realizacji.
Tu z pomocą przychodzą eksperci Akademii LTCA uznani w Polsce specjaliści, praktycy w dziedzinie prawa, podatków, rachunkowości, kadr, płac i finansów.