Ale jaka zmiana urzędu?
- Wysłane przez Grzegorz Niebudek
- Kategorie Shorts
- Data 14 październik 2024
Jakie zawiadomienie?
Podatnik, którego przychody netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług w 2023 r. przekroczyły:
✔️ 3 mln euro, tj. 13.030.200 zł, będzie obsługiwany od 2025 r. przez jeden z 19 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.
✔️ 50 mln euro, tj. 217.170.000 zł, będzie obsługiwany od 2025 r. przez Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
Podatnicy mają czas do 15 października, aby poinformować naczelnika swojego urzędu skarbowego, że w 2023 r. przekroczyli limity, a w konsekwencji będzie ich obsługiwał jeden z wyspecjalizowanych urzędów.
Nasze doświadczenia wskazują, że wielu podatników zapomina o tym obowiązku.
Przypominamy zatem Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 grudnia 2020 r. w sprawie niektórych podatników i płatników, w odniesieniu do których zadania są wykonywane przez naczelnika urzędu skarbowego innego niż właściwy miejscowo (Dz.U. 2020 poz. 2456).
Grzegorz Niebudek
Grzegorz jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczony ekspert z zakresu prawa podatkowego, laureat prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna w kategorii spory podatkowe, jak również w kategorii VAT i PIT. Grzegorz realizował wiele projektów doradczych, obejmujących planowanie podatkowe, zarządzenie ryzykiem prawnym i podatkowym, procesy restrukturyzacyjne oraz audyty podatkowe. Jako specjalista w zakresie procedury podatkowej z sukcesami prowadzi dziesiątki postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz reprezentuje Klientów w skomplikowanych postępowaniach karnoskarbowych. Wykładowca na ponad 800 szkoleniach z zakresu prawa i podatków, restrukturyzacji oraz procedury podatkowej. Regularnie publikuje w prasie branżowej i specjalistycznej. Włada biegle językiem angielskim.