KSEF EKSPERT: Szkolenie ogólne KSeF od podstaw
CEL SZKOLENIA
Celem Szkolenia jest przybliżenie podstawowych zasad funkcjonowania systemu KSeF i obrotu fakturami ustrukturyzowanymi od 1 lipca 2024 roku.
Podczas Szkolenia przedstawione zostaną nie tylko same zasady korzystania z KSEF przewidziane nowelizacją ustawy o VAT, ale także kwestie praktyczne oraz najczęściej pojawiające się wątpliwości i wytyczne Ministerstwa Finansów.
PROGRAM
1. Wstęp: zasady funkcjonowania KSeF w roku 2022, 2023, 2024 i 2025 oraz ogólne założenia powodów wdrożenia obowiązkowego KSeF,
2. Istota systemu:
i. zakres dokumentów funkcjonujących w KSeF i poza nim,
ii. Przepisy przejściowe,
iii. Podmioty obowiązane do korzystania z KSeF od lipca 2024 oraz od stycznia 2025,
iv. Podmioty zwolnione z obowiązkowego korzystania z KSeF,
v. Problematyka stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
vi. Problematyka tzw. samofakturowania,
3. Faktura ustrukturyzowana:
i. indywidualny numer KSeF,
ii. opis schemy (wybrane zagadnienia),
iii. data wystawienia e-faktry,
iv. data odebrania e-faktury,
v. dokumentacja powiązana z e-fakturą,
vi. współpraca z podmiotem zagranicznym,
vii. faktura w walucie obcej
4. Faktura offline:
i. Zasady postępowania na wypadek awarii KSeF,
ii. Zasady postępowania na wypadek prac serwisowych KseF,
iii. Zasady postępowania na wypadek braku dostępności do KSeF z powodów po stronie przedsiębiorcy,
5. Faktura korygująca i nowe zasady rozliczeń,
6. Zmiany sposobu płatności przelewem, a faktury zaliczkowe,
7. Sposób korzystania z KSeF, autoryzacje i uprawnienia:
i. dla jednoosobowej działalności gospodarczej,
ii. dla spółek handlowych,
8. Sankcje i sposób postępowania w przypadku łamania przepisów o KSeF,
9. Konieczność dostosowania wewnętrznych regulaminów i procedur,
10. Jak wdrożyć KseF,
11. Przykłady praktycznych funkcjonalności systemów komercyjnych,
12. KSeF a ulga B+R.
Informacje
Stan prawny
16.11.2023
Czas trwania:
4 godziny 46 minut
Certyfikat:
TAK
Materiały:
Tak
-
Oglądaj
-
Wykład1.1
-
Wykład1.2
-
Wykład1.3
-
Marcin Zarzycki
Marcin jest adwokatem i doradcą podatkowym oraz Partnerem Zarządzającym w Kancelarii LTCA. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania tax compliance. Marcin reprezentował klientów w ponad 100 postępowaniach podatkowych, sądowo – administracyjnych i karnoskarbowych. Wspólnie z zespołem LTCA jest laureatem prestiżowych rankingów Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 900 szkoleniach m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance. Autor wielu specjalistycznych publikacji prawnych i podatkowych. Włada biegle językiem angielskim.
Kajetan Kubicz
Kajetan jest adwokatem i ekspertem z zakresu podatku VAT. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce oraz w międzynarodowej kancelarii doradztwa podatkowego i restrukturyzacyjnego świadcząc usługi bieżącego doradztwa podatkowego oraz uczestnicząc w licznych audytach podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz Klientów działających w branży budowlanej, transportowej, produkcyjnej oraz handlowej. Obecnie jest odpowiedzialny za bieżące doradztwo prawno-podatkowe, zarówno dla Klientów krajowych, jak i zagranicznych, głównie z obszaru VAT, w tym w zakresie wdrażania JPK_VAT. Jest autorem kilkuset wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego oraz o dokonanie klasyfikacji statystycznej towarów i usług. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie opodatkowania VAT. Włada biegle językiem angielskim.