Raportowanie cen transferowych po zmianach – nowa wersja formularzy TPR
- Wysłane przez Alicja Olesińska
- Kategorie Ceny transferowe
- Data 19 styczeń 2026
Pod koniec 2025 r. Ministerstwo Finansów udostępniło nowe wersje schem logicznych formularzy TPR, które będą miały zastosowanie do informacji składanych za lata podatkowe rozpoczynające się po
31 grudnia 2024 r. Oznacza to, że raportowanie TPR za 2025 r. będzie odbywać się już w oparciu o szóstą wersję struktur TPR-C i TPR-P.
Nowe schemy uwzględniają zmiany w przepisach dotyczących zakresu danych przekazywanych
w informacji o cenach transferowych. Podatnicy będą zobowiązani m.in. do wskazania stosowanego standardu rachunkowości oraz wyboru odpowiedniej klasyfikacji działalności według PKD (2007 lub 2025). Dodatkowo zmodyfikowano część pól technicznych, co ma znaczenie z perspektywy poprawności składanych formularzy.
Zaktualizowane struktury dokumentów zostały opublikowane w oficjalnych rejestrach administracji publicznej i docelowo będą podstawą do udostępnienia nowych formularzy interaktywnych online. Po ich wdrożeniu składanie informacji TPR będzie możliwe wyłącznie w formie zgodnej z nową schemą.
Alicja Olesińska
Alicja jest specjalistą z zakresu cen transferowych. Ukończyła rachunkowość i finanse biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada dwuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w firmie doradczej, uczestnicząc w realizacji wielu projektów w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowych oraz analiz cen transferowych dla spółek z branży IT, telekomunikacyjnej, budowlanej, handlowej oraz produkcyjnej.

